Altány ze dřeva

Dřevěné altány – místo pro osobní setkávání obklopené popínavými růžemi. Udělejte ze své zahrady místo, které budete rádi navštěvovat.

Altány – stálice upravovaných zahrad

Altány jsou jednoduché zahradní přístřešky, které jsou často k vidění v zámeckých zahradách. Tyto dřevěné stavby se těšily oblibě zejména v 19. století, kdy se staly nezbytným doplňkem mnoha zahrad či parků, a tak bylo možné skoro kdykoliv pozvat své přátele k venkovnímu posezení ve stínu a soukromí.

Vstupte do parku s upraveným trávníkem vybudovaného  s pomocí zahradního architekta a můžete si být jisti, že někde na pozemku parku naleznete dřevěné altány nebo jiné zahradní stavby.

Dřevěné altány tam plní funkci jak estetickou, tak praktickou. Během procházky můžete dostat chuť se někde ve stínu usadit a užívat si klidu nebo vás donutí se schovat náhlá dešťová přeháňka. Altány poslouží dobře v obou případech.

Altány – praktické i dekorativní

Altány, které umístíte do své zahrady, mohou mít kromě dekorativní funkce ještě funkci praktickou. Úkryt poskytnou například zahradnímu nábytku nejen při dešťové přeháňce, ale také náchylnějším květinám, u nichž se bojíte, že budou zničeny náhlým krupobitím nebo dlouhodobým vystavením slunečním paprskům.

Neméně důležitá je také dekorativní funkce. Při nákupu se vám nabídne široká paleta půdorysů altánu a zdobení. Nemusíte mít proto strach, že nenaleznete altány odpovídající vaší představě a stylu zahrady.

Při výběru kam altány umístíme, je třeba mít na zřeteli, aby se jednalo o klidnější kout zahrady, kde můžeme nerušeně relaxovat. Druhou podmínkou je zajímavý výhled. Právě ten vás totiž možná bude často lákat k posezení v altánu nebo jeho návštěvám.

Altány – posezení za každého počasí
Ačkoli se dřevěné altány netváří jako pevné konstrukce, které by mohly poskytnout útočiště při nepřízni počasí, opak je pravdou. Zahradní altány patří k vyhledávaným místům každé zahrady. V létě poskytnou stín, v zimě či na podzim mohou ukrýt před náhlou změnou počasí a dešťovou přeháňkou.

Větší dřevěné altány pojmout kromě lavice na sezení také například jídelní stůl a několik židlí. Snadno se tak dřevěné altány mohou stát místem pořádání oslav, slavnostních večeří a společenských událostí.

Altány Vetas

Společnost Vetas se zabývá výrobou sériově zpracovávaných altánů. Do palety jejích výrobků patří také další zahradní stavby, jako jsou pergoly a různá zastřešení nad terasy či garáže.

Prohlédněte si sortiment altánů Vetas a těšte se z nově nalezené oázy klidu ve vaší zahradě.

One Response

  1. Rubelyn Says:

    Tak k tomuto mě napade1 pe1r maličkosted. Proč ?? Neme1m nic proti Martině Se1bledkove9. Ani proti jinfdm sptvoorcům. Beru to tak, že jsou dobřed, baved je to a je to jejich zaměstne1ned.Proč ale stavět halu za jeden a půl miliardi ??? K čemu ? Nened ona dobre1 i bez toho ? Když se postaved stan, jakmile ho člověk nepotřebuje, složed ho a uklided. Ale s halou za jeden a půl miliardi to nepůjde. Nejsou tyto penedze potřeba někde jinde ??Teď hned mě napade1 zmiňovane1 mateřske1. „Zvfdšened mateřske9 může uve1znout v Sene1tu a u Klause.“ Ale jakmile dojela Se1bledkove1, ministři se hned dohodli, že ten jeden a půl miliardi uvolned. Bude to pro Se1bledkovou pocta ? Začedne1m se děsit, kolik dobrfdch sptvoorců me1me a v čem, co se může v době škrtů ještě za odměnu de1t chtedt vybudovat ?Co je důležitějšed ?

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.