Dovolená na břehu Slovenska

Už víte, kde prožijete svou letní dovolenou? Dovolená na Slovensku je ideálním místem pro strávení rozmanité, klidné, pohodové a cenově přijatelné dovolené. Cenově přijatelná se dovolená na Slovensku stává i díky slevám, které naleznete například na slevovém portále newgo.cz. Na této stránce je široká nabídka tipů a zajímavých míst, kde můžete prožít dovolenou v párech, s příteli nebo s dětmi. V letních, horkých měsících bývají žádané oblasti s vodními nádržemi, přehradami, jezery, v blízkosti koupališť, vodních světů, apod. Slovensko s přehledem nabízí svým návštěvníkům spoustu zajímavých míst, kde můžete prožít svou letní dovolenou u vody.

Dovolená na Slovensku v každou roční dobu

Slovensko v posledních letech věnovalo řadu investic do turistického ruchu, a proto je zajímavým místem pro celoroční dovolenou. Na jaře a na podzim je dovolená na Slovensku vyhledávaná turisty díky své široké nabídce turistických a cyklistických tras ve Vysokých a Nízkých Tatrách, nebo v Malé a Velké Fatře. V těchto měsících je Slovensko žádané i pro své termální lázně, které jsou oblíbeným místem pro relaxaci po náročném dni stráveném například horskými túrami. V zimě nabízí Slovensko svým návštěvníkům upravené a kvalitní lyžařské sjezdovky, velké zimní areály, které se snaží přiblížit alpským střediskům a celkově ideální podmínky pro aktivní zimní dovolenou.

Léto u slovenských přehrad

Mezi oblíbené vodní nádrže Slovenska patří zejména Oravská přehrada. Nachází se v severní části země a svou malou částí zasahuje až do Polska. Oravská přehrada nabízí svým návštěvníkům širokou škálu vodních sportů a zábavy. Šlapadla, vodní lyže, vyhlídkové plavby, rybaření a mnoho dalšího. Vyhledávanou letní oblastí na břehu Oravské přehrady je Slanická Osada a Prístav. V Košickém kraji se v okrese Michalovce nachází vyhledávané, rekreační vodní dílo, Zemplínska šírava. Okolí přehrady patří k nejteplejším oblastem Slovenska. Dalším oblíbeným místem pro dovolenou u vody na Slovensku patří: Liptovská Mara, která je středem oblasti Liptov. Východní Slovensko se chlubí čistou, zelenomodrou vodní nádrží Velká Domaša.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.