Odpočinek u Balatonu

Nejnavštěvovanějším místem Maďarska, které si můžete při poznávání Maďarska dosytosti užít, je bezesporu jezero Balaton a jeho okolí. Jde o největší jezero ve střední Evropě, s rozlohou téměř 600 km čtverečních. Velkou výhodou je, že je velice mělké a proto se rychle ohřeje. Můžete si tak užívat 6 měsíců v roce koupání v krásně teplé vodě, která se pohybuje kolem mezi 20 a 26 stupni.

Sezóna je zde v plném proudu od května do října. Voda v jezeře je velmi čistá a jsou tu dodržována přísná pravidla ochrany čistoty vody. Proto neuvidíte na jezeře žádné motorové čluny. Balatonské jezero obsahuje vzácné minerály a působí blahodárně na vaši pokožku. Je plné života a tak zde můžete pozorovat různé druhy ryb, které jsou do jezera i uměle vypouštěny.

V okolí Balatonu roste mnoho rostlin a stromů, kterým svědčí přívětivé středoevropské klima. V jižní části rostou mandle, za ochutnání stojí i fíky nebo čerstvé pomeranče.

Teploty jsou v této destinaci o něco vyšší než u nás a tak zde můžete v letních měsících strávit velice příjemnou letní dovolenou. Maďarsko svým Balatonem láká především rodiny s malými dětmi, ale i vášnivé rybáře či turisty, co chtějí pár dní relaxovat v maďarských lázních.

Balaton mají v oblibě především ti, kteří nemají rádi slanou mořskou vodu. Jezero vám nabídne stejné možnosti, jako kdybyste svůj pobyt trávili u moře, jen s tím rozdílem, že voda je sladká. Užívat si zde můžete jak aktivní dovolenou, tak dovolenou plnou relaxace.

Po několika dnech strávených poznáváním historických a kulturních památek Maďarska vám osvěžující odpočinek u Balatonu jistě přijde vhod.

Nabídku poznávacích zájezdů a eurovíkendů hledejte na http://www.e-cesty.cz/.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.