Tipy na aktivní dovolenou na horách

Hledáte tip na zajímavou dovolenou, při které se zabaví celá rodina, a uděláte něco pro své zdraví? Možností je rozhodně celá řada, ale nejvhodnější volbou je bezesporu dovolená strávená na horách. Česká republika je obklopena horskými masivy, což z ní činí ideální místo pro horskou turistiku, cyklistiku a celkově jsou zde skvělé podmínky pro aktivní dovolenou. Vzhledem k tomu, že je celé pohraničí tvořeno horami, nemusíte cestovat příliš daleko – záleží pouze na vás, zda se vydáte „za humna“ nebo pojede na druhý konec republiky.

Pobyty na horách jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a mohou si je užít jak aktivní sportovci, tak lidé s omezenou pohyblivostí. Turistické trasy mají různou obtížnost, díky čemuž si můžete své túry přizpůsobit dle vaší zdatnosti, nebo dle cíle vaší cesty. Samozřejmostí je možnost využití lanovek, případně autobusové dopravy, která značně zjednodušuje cesty na vrcholy řady českých hor. Hory jsou místem jako stvořeným pro zajímavou dovolenou, a díky slevovým portálům je můžete nyní navštívit opravdu velmi levně, ale přitom kvalitně! Slevové portály, jako je například NewGo.cz, nabízejí pobyty na horách se slevou 50 % i více, díky čemuž můžete za svou dovolenou výrazně ušetřit!

Vydejte se za krásou Jeseníků

České pohraničí skýtá nepřeberné množství krásných zákoutí. My jsme se v tomto článku rozhodli přiblížit oblast Jeseníků. Jedná se o horský masiv nacházející se na pomezí východních Čech a severní Moravy. Pohoří se dělí na dvě menší oblasti Hrubý a Nízký Jeseník, přičemž většinu Hrubého Jeseníku tvoří CHKO. Jeseníky jsou známé nejen svou krásnou přírodou, ale také lázněmi, z nichž nejznámější je Karlova Studánka, která je jako stvořená pro lázeňské pobyty. Využijte slevy na lázeňské pobyty, užijte si nerušený odpočinek v nádherné přírodě a dopřejte si aktivní odpočinek v podobě turistiky! Jeseníky jsou ideálním místem pro vaše pobyty na horách.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.