Vydejte se za komfortem do Turecka

Turecko je hraničním státem mezi Evropou a Asií, proto se v této kouzelné zemi střetává velké množství kultur a chutí, které tvoří jedinečnou a nezaměnitelnou kombinaci. Rok od roku se stává dovolená v Turecku pro cestovatele atraktivnější, a to ne jen díky Černému a Středozemnímu moři, ale také díky jídlu, kultuře, památkám a pohádkové krajině.

Přejete-li si mít klidnou, ale zajímavou dovolenou, využijte zájezd na Tureckou riviéru. Na jihu Turecka se tato oblast pyšní písčitými plážemi a dokonalou harmonií mezi moderním Tureckem a starodávnými stavbami. Jen co vás válení se na bělostném písku u křišťálového moře omrzí, ti aktivnější z vás mohou vyrazit na výšlap do nedalekého pohoří Taurus a prohlédnout si tak malebnou zemi pod vámi z ptačí perspektivy.

Dovolená v Turecku, to je pestrost

Každý den, který v Turecku strávíte, vás bude provázet nezměrné množství omamných vůní a chutí. Kuchaři si vás budou rádi rozmazlovat, protože vaření je pro ně dokonalá vášeň. Turci jsou pyšní na svou kuchyni a zároveň, je tato kuchyně jednou z nejzdravějších na světě. Vyvážený poměr zeleniny, ovoce, masa- zejména mořských plodů, sýrů a příloh vám vykouzlí dokonalý smyslový zážitek a zároveň dostatek energie na celý den. Nezapomeňte svou unavenou hlavu povzbudit vyhlášenou, ručně mletou tureckou kávou a požitek z jídla bude kompletní.

Konstantinopol. Velkolepé, historií protkané město si jistě také zaslouží vaši návštěvu. Několik staletí byl znám zejména jako obchodní a kulturní křižovatka země. Říkáte si, ale vždyť žádná Konstantinopol na Turecké mapě není? Pravda, jelikož my ji známe už pod zarytým názvem Istanbul. Jen jako jedno z mála měst světa, se Istanbul může pochlubit tím, že leží na dvou kontinentech zároveň! Hranice Jižní Evropy a Malé Asie prochází zrovna tímto městem. Bez jakéhokoli nadržování však musím přiznat, že turisticky atraktivnější je zejména Evropská část, která se může pyšnit skvosty jako je Modrá mešita nebo palác Topkapi s harémem a mnoho dalších.

Jeďte ještě teď s last minute zájezdy do Turecka a vydejte se se západem slunce tančit do ulic!

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.