Zimní dovolená v Česku

Česká pohoří možná nejsou tak velkolepá jako Alpy, zato ale mají své osobité kouzlo. Sjezdovky jsou kratší a méně náročné, ale rozhodně nemůžeme říct, že by jich tu bylo málo. Vždyť téměř každé malé dítě u nás se učí lyžovat a zřizovatelé zimních středisek to vědí. Proto téměř v každém lyžařském centru nacházíme sjezdovky určené pro děti a začátečníky. Tak proč nevyužít slevu na lyžování a nevyjet s rodinou za zimními radovánkami.

Výhody zimní dovolené v ČR

Asi si říkáte, že není moudré kupovat si zimní dovolenou u nás příliš dopředu, protože nikdy nevíte, jestli vůbec bude sníh, alespoň ten umělý. Nicméně to vám nezaručí ani Alpy. Pobyt v ČR má ovšem své výhody, v případě příznivých podmínek si dobře zalyžujete a můžete zde bez problémů zaučit i své děti. Pokud na to nemáte dost trpělivosti, jsou ve střediscích k dispozici školení trenéři, kteří to za menší, či větší poplatek, záleží na počtu lekcí, vezmou za vás. Prohlédněte si aktuální slevy na lyžařské zájezdy a dopřejte si kvalitní sportovní zážitek!

Nejen začátečníci, nýbrž i nároční lyžaři si u nás přijdou na své. Velká lyžařská střediska v Krkonoších, či Jeseníkách mají co nabídnout. Ovšem za nejstrmější je považována legendární trať Šance na šumavském Špičáku dlouhá 1,5 km, která ve své střední části nabírá 100% sklon.

V případě, že sníh přece jen nenapadne, můžete využít četné alternativy v podobě zábavného programu pro děti i dospělé organizovaného zřizovateli středisek, či majiteli vašeho hotelu, využít hotelové wellness programy, nebo si zajet na výlet do blízkých měst.

Ráj běžkařů

Česká republika je rájem pro každého milovníka běžeckého lyžování. Ve všech našich pohořích najdeme několik běžeckých tratí, jež můžeme rozdělit do tří skupin podle obtížnosti na lehké, středně těžké a obtížné trasy. Nejpříjemnější na tom je, že většina tras vede krásným prostředím našich chráněných krajinných oblastí, či národních parků. Tím se vám otevře pohled na čistou panenskou přírodu a dodá to vaší jízdě nezapomenutelné kouzlo. Plusem jsou i četná restaurační zařízení umístěná podél trasy a poskytující teplo a kvalitní občerstvení.

Leave a Comment

Please note: Comment moderation is enabled and may delay your comment. There is no need to resubmit your comment.